Blog > Komentarze do wpisu

Wiersz w książce "List do ojca"

Nie miałem przekonania do tej akcji. "Powrót taty" nie wydawał mi się wart szczególnej uwagi, szczególnie, kiedy się poczytało listy napływające do redakcji GW. Takiego zalewu pretensji, często pewnie fałszywych i nieuzasadnionych, egocentryzmu i nierzadko zakamuflowanego egoizmu nie widuje się często. Nie czytuje się, nie słyszy.

Ale nie byłem odporny na pewien aspekt tego przedsięwzięcia: na szansę powiedzenia nie tyle ojcu czegoś od serca, ile innym z serca o moim ojcu. I skorzystałem z okazji. Wiersz, który napisałem niebawem po tym, kiedy go zabrakło pojawił się zatem w zbiorze. Mimo, że "Powrót taty" dalej oceniam tak sobie, to jednak złożyłem jakiś rodzaj hołdu wspaniałemu człowiekowi. Jestem szczęśliwy - jeśli to dobre słowo.


poniedziałek, 19 maja 2008, tunder75

Polecane wpisy

  • Cześć ludziom dobrej roboty!

    Z dzisiejszego "Metra" dowiedziałem się, że szereg miast - w tym moje - postanowiło ograniczać możliwość wybrania liceum ogólnokształcącego młodzieży

  • Że nie piszę niby i się nie odzywam

    To prawda. A i dziś zachodzę w celach raczej autopromocyjnych: Tutaj można zakupić moją książkę: http://www.sklep.poezja-polska.pl/index.php?p78,kot-w-hipermar

  • Moja książka

    I tak zrealizowało się marzenie: dziś Piotr Grobliński - redaktor, wydawca - zadzwonił i powiedział TO DZIŚ. To dziś ukazała się moja debiutancka książeczka pt.

Komentarze
2008/05/23 02:23:16
gratuluję!

"W wierszach Michała Kędzierskiego odnajdziemy i Merrilla, i Brodskiego, i Audena, z jednej strony - dążenie do kunsztownej formy i rozległe kulturowe skojarzenia, z drugiej - precyzję opisu i sięganie do codziennego doświadczenia..."

Jacek Dehnel

Tak, kiedyś się pisało wiersze :)